TRX - závěsný systém

 

Hledáte novou motivaci, výzvu, nebo pestrou zábavnou formu nového cvičení? Tak tu je:

TRX

Pojďte s námi vyzkoušet TRX, revoluční novinku, která si ve světě již své pevné místo vydobyla. Závěsný systém TRX byl původně vytvořen americkým námořnictvem pro tréninky mimo základnu,  kde bylo nezbytné vymyslet cvičení na minimálním prostoru bez činek a strojů a přitom procvičit celé tělo. V současné době je toto cvičební nářadí plně využíváno ve sportovních centrech. Je určeno pro cvičence všech fitness úrovní, tedy od začátečníků až po elitní sportovce.

Vyzkoušejte TRX !!!  Novinka ovládající celý svět právě pro svoji jednoduchost a efektivitu!

 

 • Chcete  zpevnit a vyrýsovat postavu?
 • Bolí vás záda a potřebujete posílit stabilizační svalstvo?
 • Chcete efektivně zhubnout?
 • Chcete si zlepšit kondici?
 • TRX je originální nářadí, využívající pouze hmotnost cvičence
 • TRX buduje svalovou sílu, rovnováhu, flexibilitu ...
 • TRX je určen pro cvičence všech fitness úrovní, tedy od začátečníků až po vrcholové sportovce.
 • Skupinová lekce pod vedením certifikovaného lektora na motivační hudbu.

TRX (zkratka pro „Training body Resistance Exercise“ - Cviky pro zatížení celého těla) je závěsný systém, pracující se dvěma pevnými popruhy. Cvičení na TRX je vhodné pro každého, protože zátěž lze individuálně volit a přesně přizpůsobit konkrétním potřebám. Při tréninku pracujete pouze s vlastním tělem - jedná se o tzv. funkční trénink. Proto je vhodný opravdu pro každého! Cvičením na TRX získáváte sílu, vytrvalost, flexibilitu, stabilitu. Při tréninku procvičíte svalstvo celého těla, zlepšíte práci kardiovaskulárního systému, uvolníte přetěžované svalové partie.

 • budování přirozené funkční síly a svalové vytrvalosti
 • odstranění bolestí přetížených svalových partií, zlepšení rozsahu pohybu
 • rozvoj koordinace, rovnováhy, síly a stability hlubokého svalstva
 • efektivní a rovnoměrné tvarovaní těla
 • všeobecné zvýšení kondice
 • zlepšení výkonnosti v osobně preferovaném sportovním odvětví
 • redukci hmotnosti při práci mnoha svalových skupin zároveň

 

Techniky závěsného cvičení jsou připraveny tak, aby bylo zapojeno celé tělo jako jednotný koordinovaný systém. Závěsné cvičení na TRX systému je další velký vývojový krok při funkčním výkonnostním cvičení. Spojnice mezi pohybem, pružností, silou, stabilitou, koordinací, posilováním a srdcem se navzájem prolínají v jedinečné a celkově funkční formě.

Cviky závěsného cvičení umožňují třírozměrné pohyby, které nejsou možné s jiným nářadím. S malými změnami v nastavení těla, se můžeme zaměřit na specifickou cílovou oblast každého sportovce či klienta a velice individuálním způsobem pracovat na fyzických limitech.

Intenzitu tréninku se závěsným systémem TRX regulujeme změnou postoje cvičence oproti závěsnému bodu.

 

Jádro – “CORE”

Každé cvičení zapojí vaše tělesné jádro (tzv. “CORE”) – mezi hlavní partie patří břišní oblast, záda, ABS, hrudník a pánev. Jádro umožňuje tělu stabilitu a flexibilitu. Bez ohledu na to, co děláte každý den, bude to mít vliv na vaše jádro – mytí auta, hra košíkové s dětmi, rekreační sport (golf, tenis atd.), nebo příprava na sportovní soutěže. Silné a stabilní jádro je důležité pro prevenci poranění.

S TRX můžete provádět nekonečné množství cviků, intenzitu lze zvyšovat změnou úhlu Vašeho těla oproti závěsnému bodu.

Proč zrovna TRX cvičení?

Cvičení na TRX se může zdát snadné!? Opak je ale pravdou. TRX procvičí nejen svalové partie, které jste zvyklí procvičovat při svých trénincích, ale zejména zapojí svaly, o kterých jste doposud nevěděli! Cvičením s TRX výborně procvičíte koordinaci těla, každý cvik je proveden za pomocí zpevnění celého těla a rovnováhy.

Vyzkoušení TRX je v dnešní době nezbytností pro udržení kroku s novými trendy v oblasti osobního cvičení; skupinové lekce získávají masivní popularitu po celém světě. Závěsný trénink je zastoupen na rehabilitačních klinikách a využívá se pro cvičení seniorů, vrcholových sportovců a všech ostatních, kteří se chtějí cítit lépe. Spektrum využití TRX je široké – přes základní svalový trénink až po redukční kardiotrénink.

 

Těšíme se na vás.

Podívejte se, co o TRX píší na Idnes.cz