FLOWIN

 

 

Multifunkční tréninkový systém na kluzných deskách pochází ze Švédska, kde byl vyvinut v prostředí vrcholových desetibojařů. FLOWIN® dokáže nahradit mnoho fitness aktivit. Je založen na přirozených a plynulých pohybech bez doskoků a zatížení kloubů. Při cvičení se využívá jen hmotnost vašeho těla.

 

Flowin ® je speciální deska s klouzajícími podložkami pod ruce a nohy, které vytváří odpor podle toho jak je na ně vytvářen tlak. Materiál podložek vytváří odpor pohybu podle tlaku, který na podložku vyvinete, takže náročnost cviku si můžete uzpůsobit podle Vaší fyzické kondice. Je založen na přirozených a plynulých pohybech bez doskoků a je tak šetrný k Vašim kloubům. Při cvičení se využívá jen hmotnost těla.

Cvičení je zaměřené na tzv. core (střed) těla, posílení břišních, zádových svalů a svalů pánevního dna. Zvýšíte kondici a navíc vytvarujete tělo. Cvičit je možné ve stoje, kleku, na zádech, břiše nebo boku. Flowin lze použít jak pro posilování, tak pro zlepšování stability těla, mobility a flexibility, a to pro všechny věkové kategorie i úrovně kondice. Více než 300 různých cviků dokáže nahradit tradiční trénink v posilovně se závažím a umožňuje cvičit aerobik bez doskoků a zatížení kloubů. Cvičení je bezpečné, ale je nutné cviky provádět správným způsobem.

Proč flowin?

  • Formování postavy
  • Redukce hmotnosti
  • Zvyšování kondice a sportovního výkonu
  • Pomáhá při správném držení těla
  • Rozvoj rovnováhy, síly, rychlosti, obratnosti, koordinace, vytrvalosti, výbušnosti, pohyblivosti
  • Zpevnění svalového korzetu
  • Možnost volby cviků podle aktuální kondice
  • Prostorově úsporné cvičení, lehce přenositelné

 

Hodinu flowin může každý trenér postavit jinak – aerobně, anaerobně nebo se zaměřit na výdrž a posilování. Právě podle toho, jak je hodina postavená se spalují tuky, posilují svaly, rozvíjí pohyblivost, stabilita, rychlost a síla. Flowin je především o technice, a proto je z počátku důležitá kontrola trenéra, který vám potvrdí, že cviky provádíte opravdu správně.

Cviky mohou na první pohled vypadat banálně, ale zpočátku bývá velmi těžké udržet správný postoj spolu s tlačením na končetinu, kterou se provádí pohyb. Jedním z cviků je např. stoj nohama na podložkách, a střídavé ježdění kousek dopředu a dozadu, s vyvíjením tlaku a síly do nohou, dalším cvikem jsou např. úkroky do strany, s důrazem na rovnoběžné postavení nohou. Cviky je třeba provádět tlačením do podložek, vědomou silou. Po skončení cvičení tak máte pocit, jako byste posilovali se zátěží.

 

Přijďte si FLOWIN vyzkoušet.